ajuokse on eesti maa-aluste loomeinimeste kogukond, kelle eesmärk on üksteist esile tõsta ning leida meediumeid koos tegutsemiseks. meie ridadesse kuulub tänavakunstnikke, tätoveerijaid, dj-sid, enda tegevuse käigus korraldame näituseid, eksperimentaalseid peoinstallatsioone ning anname välja erinevaid trükiseid/merch-i. hiljuti alustasime ka enda podcast-iga SÕNAOKSE ning korraldame enda ig kontol samanimelist loomemängu. 2021. aasta suvel avasime Tartus ka eksperimentaalse loomingu tehase nimega Ajuokse Avangaar ning sügisel Aparaaditehase kompleksis Ajuokse Keldripoe. viimaste kohta jagame infot enda fb lehe kaudu.

btw! Stina Leek pälvis ajuokse kollektiivi eestvedajana Tartu 2020. aasta kultuurikorraldaja nominatsiooni. ♥

võib-olla täiega imelik

võib-olla täiega lahe


kui short history of ajuokse ette võtta, siis ajuokse oligi alguses lihtsalt üks näitus, mis iseendast välja kasvas. me ei tee klassikalisi näitusi - korraldame näituseid ebatavalistel pindadel, integreerime näituste avamistesse peoelemente & eksperimenteerime enda võimalustega. meil pole mitte midagi kaotada.


eksperimentaalsete peoinstallatsioonidega üritame iga üritusega kaasata võimalikult palju erinevaid loojaid erinevatel meediumitel alustades dj-dest & live-artistidest ning lõpetades tänavakunstnike, näitlejate & luuletajatega. iga peo hing elab aga Roland Seeri organiseeritud keldrijämmis. 


oleme enda zine-de & kleepsulehtedega praeguseks kaasanud ca 50 ülilahedat & -andekat eesti ug artisti. tegeleme aktiivselt uue merch-i välja laskmisega, et veel uusi noori tegijaid nähtavale tuua. hetkel olemasolevat näeb meie e-poes ning iga enda ostuga toetad meie tegevuse jätkumist. ♥

lehel kasutatud piltide autorid: Birgit Kaleva, Rain Amur, Kätlin Luht, Agnes Arumetsa, Stina Leek