ajuokse on eesti noorte maa-aluste kunstnike kogukond, kelle eesmärk on üksteist esile tõsta ning leida meediumeid koos tegutsemiseks. enda tegevuse käigus korraldame näituseid, eksperimentaalseid peoinstallatsioone ning anname välja erinevaid trükiseid/merch-i. hiljuti alustasime ka enda podcast-iga SÕNAOKSE ning korraldame samanimelist loomemängu enda ig kontol.

btw! Stina Leek pälvis ajuokse kollektiivi eestvedajana Tartu 2020. aasta kultuurikorraldaja nominatsiooni. ♥

võib-olla täiega imelik

võib-olla täiega lahe


kui short history of ajuokse ette võtta, siis ajuokse oligi alguses lihtsalt üks näitus, mis iseendast välja kasvas. tänaseks on meie koduks saanud Kivi baar & kuna see pole ilmselgelt klassikaline galeriiruum, siis me ei tee siin ka klassikalisi näitusi. integreerime näituste avamistesse peoelemente & eksperimenteerime enda võimalustega. meil pole mitte midagi kaotada.


eksperimentaalsete peoinstallatsioonidega üritame iga üritusega kaasata võimalikult palju erinevaid loojaid erinevatel meediumitel alustades dj-dest & live-artistidest ning lõpetades tänavakunstnike, näitlejate & luuletajatega. iga peo hing elab aga Roland Seeri organiseeritud keldrijämmis. 


oleme enda zine-de & kleepsulehtedega praeguseks kaasanud ca 40 ülilahedat & -andekat eesti ug artisti. tegeleme aktiivselt uue merch-i välja laskmisega, et veel uusi noori tegijaid nähtavale tuua. hetkel olemasolevat näeb meie e-poes ning iga enda ostuga toetad meie tegevuse jätkumist. ♥

lehel kasutatud piltide autorid: Birgit Kaleva, Rain Amur, Kätlin Luht, Agnes Arumetsa, Stina Leek