ajuokse keldripood


ajuokse keldripood on alternatiivse kunsti galerii ja meie kollektiivi headquarters, kus teeme erinevaid loomingulisi töötubasid, üritusi & kohtumisi. asume Aparaaditehase kompleksi keldris - täpsemalt aadressil Kastani 42 ja sissepääs nr. 2 juures. meie naabriteks on loodussõbralik särgistuudio Kuues Planeet ja Paranduskelder.


ajuokse avangaar - suvi 2021


ajuokse avangaar on eksperimentaalse loomingu tehas. arusaadavamas keeles on see alternatiivse kunsti galerii ja avatud stuudio, mis asub Tartu Aparaaditehase kompleksi juures - Samelini saapavabriku hoovis kohe TYPA (Kastani 48f) kõrval.

2021. suvel eksperimenteeriti Avangaaris muusika, kunsti, erinevate töötubade ja üritustega. suve jooksul oli Avangaar meile kõigile üks eksperimentaalne suveprojekt ja meie tööde ning tegevuse tulemust sai näha hooaja lõpuüritustel. sügise ja külma saabudes kolisime ajuokse keldripoodi.

avangaari püsiresidentideks olid Sänk, Ann Tuksam, Ingmar Järve, Roland Seer, Stina Leek ja Rodo Dodo, kes avangaari ka enda stuudiona kasutasid.

avangaaris näeme jälle juba 2022!