SÕNAOKSE 4: Stencibility // Jaburus

Stencibility on tänavakunstifestival, mis sai alguse 2010. aastal Tartus. Festivali eesotsas on kaks andekat, badass-i & inspireerivat naist - Sirla ja Kadri Lind. Koos seisavad nad just illegaalse tänavakunsti põhimõtete eest ning festivali raames otsivad osalevatele kunstnikele seinu, mida nad võivad kasutada ilma eelneva kavandita - puhtalt usalduse alusel. Kui aastaid tagasi öeldi Sirlale selle idee välja käies, et ta on hulluks läinud - selline kontseptsioon on võimatu - siis tänaseks päevaks on linnal usaldus festivali ning seotud kunstnike vastu juba tekkinud ning seinadoonorlus probleemiks pole. Hullumeelsusest on saanud reaalsus.
Ajuokse IG kontol käib jälle loominguline challenge SÕNAOKSE* ja Stencibility eesotsas Kadri ja Sirlaga on selle nädala sõnavõlurid. Teemaks sai seekord JABURUSLoo enda JABURUS ükskõik, millises meediumis või tehnikas - see võib olla tänavakunsti teos, laul, maal, performance, luuletus või misiganes - ning postita see kasutades #SÕNAOKSE ja oledki mängus.

Nagu ikka, salvestasime mängule lisaks ka podcast-i - saime Kadri & Sirlaga kokku, et rääkida selle aasta festivali programmist, loomingust, isiklikust kogemusest tänavakunstiga ja naerame. Naerame päris palju. Kõik tänavakunstihuvilised - this one is for you.
Heli: Jörg-Erik Hanikat, intro: Sattiva; keskel laseme Eoins - What the Future Holds; lõpus MEISTERJAAN - yomidaiganesmees.

Nädala jooksul on meie e-poes Stencibility särgid, Tartu tänavakunsti zine-d ning ka 350M451Na graafika (viimasega toetad ostes ka ajuokse tegevust ning kunstnikke!!). Kui selle nädalaga ostmisprotsessi maha magad, siis kahjuks enda soovitud suuruses särki võib-olla enam ei saagi, aga merch-i saab ka tulles Stencibility üritustele Tartusse kohapeale. 

Selle aasta festivali programmi leiad siit!!


Stencibility kohta leiab infot nende kodulehelt, Instagramis & Facebookist. Anything street art related - võta enda küsimuste-soovide-pakkumistega Stencibility festivali inimestega ühendust. :)

Fotode autor Kadri Lind.

*Kui sa oled segaduses, mis SÕNAOKSE endast kujutab -
feel free to follow that ajuokse IG account, sest highlights-ide alla sai kogu mängu reeglistik kirja + mäng on niikuinii Instagrami-põhine. :)

Eelmine
SÕNAOKSE 3: Smoke Break // Paus
Järgmine
SÕNAOKSE 5: Stina Leek // ajuokse

Vastused puuduvad

Email again: