SÕNAOKSE on podcast-i episoodist, ig-põhisest loomemängust ning limiteeritud merch-ist koosnev komplekt, mis igal korral toimub koostöös uue kunstniku/muusiku/kollektiiviga.

SÕNAOKSE 6: SIEMENS NOKIA // POHUIWAVE

Siemens Nokia sündis 2021. aasta kõige higisematel päevadel Telliskivi proovika tossustes ruumides, kui kolm kutti otsustasid spontaanselt koos mussi tegema hakata. Need tüübid on GOGDOG, OUMEEN & laurel 2 - kõik väga erineva muusikalise taustaga, kuid keda kõiki seob teatud goofy olemus & muretu "pohhui!" attitude. See teebki neist kõige värskema kõlaga kuid samal ajal ka kõige ajuvabama maa-aluse supergrupi meie riigi pinnal. Kui ajuoksel oleks soundtrack, siis see kõlaks täpselt nagu nemad. Võib-olla ongi täiega imelik.. aga võib-olla on sitaks lahe, raisk.
 
Loe lisaks

SÕNAOKSE 5: Stina Leek // ajuokse

Ajuokse kogukonna taga seisab kunstnik Stina Leek, kes enda tööga Ajuokses sai 2020. aastal ka Tartu Kultuurikorraldaja nominatsiooni. Ühest näitusest kasvas välja unistus Eesti enda underground kogukonnast, mis mitte lihtsalt ei tutvusta alternatiivskenes toimuvat, vaid pakuks ka iseseisvalt tegijatele uusi väljundeid. Tänaseks päevaks on Ajuoksel enda ruumid, selja taga mitmeid eksperimentaalseid peoinstallatsioone ning näituseid, välja lastud nii kleepsulehti, särke kui zine-sid. Seekordse SÕNAOKSE mänguga siseneme lähemalt just Stina väiksesse ajju.
Loe lisaks

SÕNAOKSE 4: Stencibility // Jaburus

Stencibility on tänavakunstifestival, mis sai alguse 2010. aastal Tartus. Festivali eesotsas on kaks andekat, badass-i & inspireerivat naist - Sirla ja Kadri Lind. Koos seisavad nad just illegaalse tänavakunsti põhimõtete eest ning festivali raames otsivad osalevatele kunstnikele seinu, mida nad võivad kasutada ilma eelneva kavandita - puhtalt usalduse alusel. Kui aastaid tagasi öeldi Sirlale selle idee välja käies, et ta on hulluks läinud - selline kontseptsioon on võimatu - siis tänaseks päevaks on linnal usaldus festivali ning seotud kunstnike vastu juba tekkinud ning seinadoonorlus probleemiks pole. Hullumeelsusest on saanud reaalsus.
Loe lisaks

SÕNAOKSE 3: Smoke Break // Paus

Smoke Break on platvorm, mille väljundiks on muusika & audiovisuaalne kunst. Täpselt nii üldiselt nad ise end defineerida soovivadki, sest nende olemus muutub kiirelt ajas ning nad teadlikult ei taha end kindlate definitsioonidega piiritleda. Nime taga peitub aga neli üliloomingulist ning huvitavat karakterit - Alt666, moderndisease, laurel ja kirja. Ühiselt moodustavad nad ülimalt esteetilise, huvitava kuid samas nii loomuliku koosluse, et nendega esimest korda kohtudes tekkis tunne, et astusin eriti tsilli alternatiiv-reaalsusesse - filmi nimega Smoke Break.
Loe lisaks

SÕNAOKSE 2: Sigrit Villido // ÜHTSUS

Sigrit Villido on badass kunstnik Tallinna külje alt, kes tegutseb special effects meigikunstiga, torgib inimestele naha alla tinti, joonistab enda sürre unenägusid ja õpib ka EKAs animatsiooni. Heal lapsel mitu.. loomevaldkonda? Haha, sellisel juhul on Sigrit ülimalt hea laps. Ka teemade-valik on Sigritil lai, kuid kui midagi välja tuua: tema loomingus kohtab horror-hõngulisust, sürre ja süngeid elemente ning keskkondi, kuid ka lowbrow-le omast huumorit ning lollakaid karaktereid.
Loe lisaks

SÕNAOKSE 1: Ingmar Järve // LÕHESTUNUD

Ingmar Järve on noor kunstnik Jõhvist, kelle looming varieerub illustratsioonist tüpograafiani, animatsioonist tänavakunstini, graafilisest disainist muusikani.. Huuh - kutt ilmselgelt teeb ja oskab sitaks palju. Vähe sellest, et Ingmari skillset on ülimalt lai ning stilistikamäng tugev - ta oskab neid meediumeid ka omavahel siduda ning läbi selle luua täiesti ootamatuid ning positiivselt üllatavaid kombinatsioone.
Loe lisaks